HaberlerDünyaDünya Sağlık Örgütünden Covid-19'un kökenine ilişkin açıklama

Dünya Sağlık Örgütünden Covid-19'un kökenine ilişkin açıklama

Çin'in Vuhan kentinde Coronavirus'üs kökeni ile ilgili çalışma yürüten Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ/WHO) bilim heyeti, elde edilen bulguların virüsün bir hayvandan insana geçtiğini gösterdiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütünden Covid-19'un kökenine ilişkin açıklama

Virüsün kökenini araştırmak için Vuhan'da araştırma yürüten Dünya Sağlık Örgütünün bilim heyeti, yaklaşık bir aydır süren incelemelerin ardından bir basın toplantısı düzenledi.

DSÖ Bilim Heyeti tarafından yapılan açıklamada, virüsün Vuhan'daki bir laboratuvardan yayıldığı yönündeki iddiaların "çok yüksek ihtimalle yanlış" olduğunun belirlendiği ifade edildi.

Araştırmaların virüsün bir hayvandan insana geçtiğini gösterdiğini ancak bunun hangi hayvan olduğunun henüz tespit edilemediğini açıklayan bilim heyetinin, bundan sonra gerçekleştirilecek incelemelerin "laboratuvar seçeceğinin dışarıda bırakılarak" yapılacağını bildirdi.

Bilim heyeti ayrıca, Coronavirus'ün Vuhan kentinde tespit edilmeden önce ülkenin diğer kentlerinde de dolaşımda olduğunun belirlendiğini açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER