HaberlerDünyaDünya Sağlık Örgütünden Covid-19'un kökenine ilişkin açıklama

Dünya Sağlık Örgütünden Covid-19'un kökenine ilişkin açıklama

Çin'in Vuhan kentinde Coronavirus'üs kökeni ile ilgili çalışma yürüten Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ/WHO) bilim heyeti, elde edilen bulguların virüsün bir hayvandan insana geçtiğini gösterdiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütünden Covid-19'un kökenine ilişkin açıklama

Virüsün kökenini araştırmak için Vuhan'da araştırma yürüten Dünya Sağlık Örgütünün bilim heyeti, yaklaşık bir aydır süren incelemelerin ardından bir basın toplantısı düzenledi.

DSÖ Bilim Heyeti tarafından yapılan açıklamada, virüsün Vuhan'daki bir laboratuvardan yayıldığı yönündeki iddiaların "çok yüksek ihtimalle yanlış" olduğunun belirlendiği ifade edildi.

Araştırmaların virüsün bir hayvandan insana geçtiğini gösterdiğini ancak bunun hangi hayvan olduğunun henüz tespit edilemediğini açıklayan bilim heyetinin, bundan sonra gerçekleştirilecek incelemelerin "laboratuvar seçeceğinin dışarıda bırakılarak" yapılacağını bildirdi.

Bilim heyeti ayrıca, Coronavirus'ün Vuhan kentinde tespit edilmeden önce ülkenin diğer kentlerinde de dolaşımda olduğunun belirlendiğini açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal devam ediyor: Ramallah'ta 193 dönüm araziye el konulduSiyonist işgal devam ediyor: Ramallah'ta 193 dönüm araziye el konulduIrak Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığından PKK'ye yalanlamaIrak Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığından PKK'ye yalanlamaHocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümüHocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümüDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısıDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısıLibya Başbakanı Dibeybe: Deniz yetki alanları anlaşması sorunsuz sürecekLibya Başbakanı Dibeybe: Deniz yetki alanları anlaşması sorunsuz sürecek
SIRADAKİ HABER