HaberlerDünyaDünya Sağlık Örgütü yeni pandemilere karşı uyardı

Dünya Sağlık Örgütü yeni pandemilere karşı uyardı

​Dünya Sağlık Örgütü (WHO), bazı ülkelerde Coronavirus vakalarının üst seviyeye ulaştığını belirterek salgının "ikinci ve üçüncü dalgalarının" hâlâ kontrol dışı olduğunu söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü yeni pandemilere karşı uyardı

WHO'nun tıbbi acil durumlardan sorumlu direktörü Michael Ryan, yeni salgınların patlak verme tehlikesine dikkat çekti. Yeni tür Coronavirus'ün dünya çapında hızla yayıldığını belirten Ryan, bunun bir "uyarı alarmı" niteliğinde olduğunu vurguladı.

Ryan, "Belki de çok daha şiddetli olan bir şeye karşı hazırlık yapmamız gerekiyor." şeklinde uyarılarını yineledi.

WHO Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus da, gelecekteki tehlikelerin bertaraf edilmesi noktasında hazırlıklı olunması için daha fazla çaba sarf edilmesi çağrısında bulundu.

Covid-19 kaynaklı ölüm sayısı 1 milyon 777 bin 549'u dünya genelinde toplam vaka sayısı ise 81 milyon 392 bine ulaştı.

İLGİLİ HABERLER

Endonezya'da meydana gelen depremde can kaybı 73'e yükseldiEndonezya'da meydana gelen depremde can kaybı 73'e yükseldiŞengal’de mayın taşıyan askeri araç patladı: 9ölüŞengal’de mayın taşıyan askeri araç patladı: 9ölüAzez'de bombalı saldırı: Bir ölü 6 yaralıAzez'de bombalı saldırı: Bir ölü 6 yaralıLibya'da "geçiş hükümeti" ile ilgili öneride anlaşma sağlandıLibya'da "geçiş hükümeti" ile ilgili öneride anlaşma sağlandıFilistin'de seçim kararı doğru yönde atılmış bir adımFilistin'de seçim kararı doğru yönde atılmış bir adım
SIRADAKİ HABER