HaberlerDünyaDünya Sağlık Örgütü: Coronavirus'e bağlı küresel ölümler yüzde 20 azaldı

Dünya Sağlık Örgütü: Coronavirus'e bağlı küresel ölümler yüzde 20 azaldı

​Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ/WHO) bildirdiğine göre, yeni ölümlerin sayısının önceki 3 haftaya göre düşmeye devam ettiği ve geçen hafta yaklaşık 66 bin yeni ölüm ile bir önceki haftaya göre yüzde 20 düşüş kaydedildiği belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütü: Coronavirus'e bağlı küresel ölümler yüzde 20 azaldı

Küresel ölümlerde düşüş sürerken DSÖ, bildirilen küresel yeni vaka sayısının da geçen hafta art arda 6'ıncı haftada düşmeye devam ettiği ve bir önceki haftaya göre yüzde 11 düşüş kaydedildiğini belirtti.

Yeni ölümlerin sayısı da önceki 3 hafta için düşmeye devam ediyor, geçen hafta yaklaşık 66 bin yeni ölüm bildirildi ve bir önceki haftaya göre yüzde 20 düşüş kaydedildi.

Dünya genelinde son durum

Covid-19 vaka sayısı 112 milyonu ölü sayısı 2 milyon 490 bini geçti.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve yaklaşık 200 ülke ve bölgeye yayılan Coronavirus salgını her gün yüz binlerce kişiye bulaşıyor.

Dünya genelinde Coronavirus hastalığına yakalananların sayısı 112 milyon 651 bin 110'a yükselirken 2 milyon 496 bin 716 kişi ise hayatını kaybetti.

Hastalığa yakalandıktan sonra iyileşenlerin sayısı ise 88 milyon 236 bin 600'e ulaştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER