HaberlerDünyaDünya Müslüman Âlimler Birliği Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri kınadı

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri kınadı

Dünya Müslüman Âlimler Birliğinden yapılan açıklamada, siyonist işgal rejiminin Filistinlilere ve Mescid-i Aksa'ya yönelik tüm ihlal ve saldırıları kınandı.

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri kınadı

Alimler Birliği, Mescidi Aksa’daki son gelişmelerin iğrenç bir suç olduğunu, işgalcilerin Filistin topraklarını gasp ederek mukaddes Kudüs şehrinin İslami kimliğini değiştirme girişimlerinin kabul edilemez olduğunu bildirdi.

Tüm İslam ülkeleri ve uluslararası topluma işgal altındaki Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı siyonistlerin "barbarca" saldırılarından koruma çağrısında bulunan Müslüman Alimler Birliği, İslam ülkelerinin liderlerini, İslam İş birliği Teşkilatı'nı ve tüm alim, düşünür ve siyasetçileri Mescid-i Aksa'ya karşı görevlerini yerine getirmeye davet etti.

Diğer yandan Selâhaddin’in Kudüs'ü fethettiği ve İsrâ-Mirâç gününe de denk gelen Recep ayının son haftası Alimler Birliği tarafından "Mübarek Aksa ve Şerefli Kudüs Haftası" ilan edildi.

Açıklamada, siyonist işgal rejiminin Burak Meydanı’nda yaptığı kazı çalışmalarının kabul edilemez olduğu vurgulanırken, Covid-19 sebebiyle işgalcilerin Kudüs dışından Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişini engellediği hatırlatıldı.

İslami Vakıflar İdaresi ve Filistin Dışişleri Bakanlığı, işgal altındaki Kudüs'te Mescid-i Aksa çevresinde özellikle Burak Meydanı'nda yapılan kazıların durdurulması için Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nden sorumluluk alarak müdahale etmesini talep etti.

İLGİLİ HABERLER

İsviçre, burka yasağı için referanduma gidecekİsviçre, burka yasağı için referanduma gidecekGüney Sudan'da yolcu uçağı düştüGüney Sudan'da yolcu uçağı düştüABD'de göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 15 ölüABD'de göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 15 ölüSiyonist işgal rejiminin alıkoyduğu Filistinli ikiz çocuğa kötü muameleSiyonist işgal rejiminin alıkoyduğu Filistinli ikiz çocuğa kötü muameleABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 515 bine dayandıABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 515 bine dayandı
SIRADAKİ HABER