HaberlerDünyaDünya Bankasından Yemen'e 204 milyon dolarlık yardım

Dünya Bankasından Yemen'e 204 milyon dolarlık yardım

Dünya Bankası, Yemen'e Coronavirus (Covid-19) salgını ve ülkedeki savaştan etkilenenlerin desteklenmesi yardım verileceğini açıkladı.

Dünya Bankasından Yemen'e 204 milyon dolarlık yardım

Yemen Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, yapılacak 204 milyon dolarlık yardımın temel hizmetlerin sağlanması ve ekonomik fırsatların artırılması için yapıldığını belirtti.

Açıklamada, yapılan yardımın eğitime de katkı sağlayacağı belirtilerek söz konusu yardım kararının, Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı ile Dünya Bankası arasındaki ortaklık ve müşterek çabalar sonucu alındığı ifade edildi.

Ülkede yıllardır süren iç savaş nedeniyle dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Yemen'de ateda insani kriz yaşanıyor.  

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER