HaberlerDünyaDünya Bankasından Yemen'e 204 milyon dolarlık yardım

Dünya Bankasından Yemen'e 204 milyon dolarlık yardım

Dünya Bankası, Yemen'e Coronavirus (Covid-19) salgını ve ülkedeki savaştan etkilenenlerin desteklenmesi yardım verileceğini açıkladı.

Dünya Bankasından Yemen'e 204 milyon dolarlık yardım

Yemen Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, yapılacak 204 milyon dolarlık yardımın temel hizmetlerin sağlanması ve ekonomik fırsatların artırılması için yapıldığını belirtti.

Açıklamada, yapılan yardımın eğitime de katkı sağlayacağı belirtilerek söz konusu yardım kararının, Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı ile Dünya Bankası arasındaki ortaklık ve müşterek çabalar sonucu alındığı ifade edildi.

Ülkede yıllardır süren iç savaş nedeniyle dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Yemen'de ateda insani kriz yaşanıyor.  

İLGİLİ HABERLER

Bağdat'taki patlamada ölü ve yaralılar varBağdat'taki patlamada ölü ve yaralılar varKudüs davasına Bolivya'dan destek: Jallalla Palestina/Yaşa FilistinKudüs davasına Bolivya'dan destek: Jallalla Palestina/Yaşa FilistinTel Rıfat bölgesinde 3 PKK mensubu öldürüldüTel Rıfat bölgesinde 3 PKK mensubu öldürüldüBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladıBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladıHindistan 15 bin Covid-19 vakası ve 151 ölüm bildirdiHindistan 15 bin Covid-19 vakası ve 151 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER