HaberlerDünyaDünya Bankasından Yemen'e 204 milyon dolarlık yardım

Dünya Bankasından Yemen'e 204 milyon dolarlık yardım

Dünya Bankası, Yemen'e Coronavirus (Covid-19) salgını ve ülkedeki savaştan etkilenenlerin desteklenmesi yardım verileceğini açıkladı.

Dünya Bankasından Yemen'e 204 milyon dolarlık yardım

Yemen Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, yapılacak 204 milyon dolarlık yardımın temel hizmetlerin sağlanması ve ekonomik fırsatların artırılması için yapıldığını belirtti.

Açıklamada, yapılan yardımın eğitime de katkı sağlayacağı belirtilerek söz konusu yardım kararının, Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı ile Dünya Bankası arasındaki ortaklık ve müşterek çabalar sonucu alındığı ifade edildi.

Ülkede yıllardır süren iç savaş nedeniyle dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Yemen'de ateda insani kriz yaşanıyor.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER