HaberlerDünyaDuhok’ta 275 köy PKK’nin varlığı nedeniyle boşaltıldı

Duhok’ta 275 köy PKK’nin varlığı nedeniyle boşaltıldı

Duhok İl Meclisi Sekreteri Rizgar Sidqî, PKK’nin varlığı nedeniyle Zaxo ve Amedî ilçelerinin köylerinin büyük kısmının boşaldığını söyledi.

Duhok’ta 275 köy PKK’nin varlığı nedeniyle boşaltıldı

İl Meclisi Sekreteri Rizgar Sidqî, PKK’nin varlığı nedeniyle yaşanan çatışma ve bombardımanlar yüzünden sivil halkın can güvenliğinin kalmadığını söyledi.

Duhok’a bağlı köyler özellikle Zaxo ve Amedî ilçelerinin köylerinin boşaldığını belirten Sidqî, köylülerin bombardıman korkusuyla köylerine dönmediğini söyledi.

Sidqî, Duhok Vilayetine bağlı 275 köy çatışma ve uçak saldırıları nedeniyle boşaltıldığını belirterek, bazı köylerde ise çok az ailenin yaşadığını sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

İngiltere 25 bin yeni Covid-19 vakası ve bin 725 ölüm bildirdiİngiltere 25 bin yeni Covid-19 vakası ve bin 725 ölüm bildirdiABD'de salgına bağlı bir günde 4 bin 132 kişi öldüABD'de salgına bağlı bir günde 4 bin 132 kişi öldüRusya'da muhalif Aleksey Navalnıy'na bağlı yerlere baskın yapıldıRusya'da muhalif Aleksey Navalnıy'na bağlı yerlere baskın yapıldıİran Dışişleri Bakanı Zarif, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştüİran Dışişleri Bakanı Zarif, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştüIrak'ta 9 DAİŞ mensubu öldürüldüIrak'ta 9 DAİŞ mensubu öldürüldü
SIRADAKİ HABER