HaberlerDünyaDuhok’ta 275 köy PKK’nin varlığı nedeniyle boşaltıldı

Duhok’ta 275 köy PKK’nin varlığı nedeniyle boşaltıldı

Duhok İl Meclisi Sekreteri Rizgar Sidqî, PKK’nin varlığı nedeniyle Zaxo ve Amedî ilçelerinin köylerinin büyük kısmının boşaldığını söyledi.

Duhok’ta 275 köy PKK’nin varlığı nedeniyle boşaltıldı

İl Meclisi Sekreteri Rizgar Sidqî, PKK’nin varlığı nedeniyle yaşanan çatışma ve bombardımanlar yüzünden sivil halkın can güvenliğinin kalmadığını söyledi.

Duhok’a bağlı köyler özellikle Zaxo ve Amedî ilçelerinin köylerinin boşaldığını belirten Sidqî, köylülerin bombardıman korkusuyla köylerine dönmediğini söyledi.

Sidqî, Duhok Vilayetine bağlı 275 köy çatışma ve uçak saldırıları nedeniyle boşaltıldığını belirterek, bazı köylerde ise çok az ailenin yaşadığını sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER