HaberlerDünyaDSÖ Direktörü Ghebreyesus: Coronavirus vakaları 5 haftadır düşüşte

DSÖ Direktörü Ghebreyesus: Coronavirus vakaları 5 haftadır düşüşte

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Covıd-19 vakalarının dünya genelinde 5 haftadır düşüş eğiliminde olduğunu söyledi.

DSÖ Direktörü Ghebreyesus: Coronavirus vakaları 5 haftadır düşüşte

Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Ghebreyesus, şu ifadelere yer verdi:

Dünya genelinde Covıd-19 vakalarının sayısı art arda beşinci haftada azaldı. Bu yıl şimdiye kadar, haftalık olarak bildirilen vaka sayısı, 4 Ocak haftasında 5 milyondan fazla vakadan 8 Şubat'ta başlayan haftada 2,6 milyon vakaya (sadece beş hafta), neredeyse yarı yarıya düştü.

Bu rakamlar, basit halk sağlığı önlemlerinin, varyantların varlığında bile Covıd-19'a karşı işe yaradığını gösteriyor. Şimdi önemli olan bu eğilime nasıl tepki vereceğimizdir. Yangın sönmedi ama boyutunu küçülttük. Herhangi bir cephede onunla savaşmayı bırakırsak, kükreyerek geri gelecek.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER