HaberlerDünyaDSÖ: Coronavirus salgını 2022 yılının başına kadar bitmiş olacak

DSÖ: Coronavirus salgını 2022 yılının başına kadar bitmiş olacak

Dünya Sağlık Örgütü’nün Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, en kötü senaryonun şu an itibariyle sona erdiğini ve 2020 yılına oranla Covid-19 hakkında daha fazla bir bilgiye ulaşıldığını açıkladı.

DSÖ: Coronavirus salgını 2022 yılının başına kadar bitmiş olacak

Danimarka Devlet Televizyonuna konuşan Kluge, salgının 2021 yılında da yaygınlığını koruyacağını fakat 2020 yılına kıyasla kontrolünün daha kolay olacağını belirtti.

Kluge, “Virüs var olmaya devam edecek fakat kısıtlamalara ihtiyaç duyulacağını düşünmüyorum. Bu iyimser bir mesaj.” İfadelerini kullandı.

Virüslerde mutasyonların normal olduğunu söyleyen Kluge, asıl endişe verici olanın mutasyonlarının yayılma hızı olduğunu vurguladı.

-Kluge, Covid-19'un mutasyona uğramış daha hızlı yayılan türlerinin hızından dolayı geliştirilen aşıların ne kadar efektif olduğunu çok sıkı takip ettiklerini, gerek görülmesi halinde aşıların yeni mutasyonlara göre düzenlenebileceğini ve mutasyonlar için temelden aşı üretmeye gerek olmadığını söyledi.

En büyük sorunun ise aşı olanların, aşı olmayanlarla aynı ortamlarda bir araya geldiğinde yaşanacağına dikkati çeken Kluge, zaman çizelgesinin çok önemli bir faktör olduğunun altını çizdi.

İLGİLİ HABERLER

İngiltere'de bomba paniği: Yüzlerce kişi tahliye edildiİngiltere'de bomba paniği: Yüzlerce kişi tahliye edildiSiyonist işgal devam ediyor: Ramallah'ta 193 dönüm araziye el konulduSiyonist işgal devam ediyor: Ramallah'ta 193 dönüm araziye el konulduIrak Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığından PKK'ye yalanlamaIrak Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığından PKK'ye yalanlamaHocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümüHocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümüDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısıDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısı
SIRADAKİ HABER