HaberlerDünyaDr. Fauci: Mutasyonlu virüsler aşıların etkisini azaltıyor

Dr. Fauci: Mutasyonlu virüsler aşıların etkisini azaltıyor

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci "Virüsün mutasyonlu hali Covid-19 aşılarının etkisini azaltıyor." ifadelerini kullandı.

Dr. Fauci: Mutasyonlu virüsler aşıların etkisini azaltıyor

Novavax ve Johnson & Johnson firmalarının son paylaştığı veriler, aşıların virüsün Güney Afrika’da ortaya çıkan mutasyonlu türüne etki oranının çok daha düşük olduğunu ortaya koydu.

Harvard Üniversitesinden Dr. Dan Barouch Güney Afrika, İngiltere, Brezilya gibi bölgelerde ortaya çıkan mutasyonlu virüslere işaret ederek "Bu, artık farklı bir salgın" değerlendirmesinde bulundu.

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci "Virüsün mutasyonlu hali aşıların etkisini azaltıyor. Göründüğü kadarıyla zorlanacağız" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Dr. Hüseyin Ruyveran: Papa'nın Irak ziyareti dini değil siyasi bir ziyarettirDr. Hüseyin Ruyveran: Papa'nın Irak ziyareti dini değil siyasi bir ziyarettirDanimarka’da hindilerde ilk kez kuş gribine rastlandıDanimarka’da hindilerde ilk kez kuş gribine rastlandıBiden döneminde de Meksika sınırındaki mültecilere gözaltıBiden döneminde de Meksika sınırındaki mültecilere gözaltıHAMAS: Filistinli gruplar arasındaki ittifak seçimlerin önemini gösteriyorHAMAS: Filistinli gruplar arasındaki ittifak seçimlerin önemini gösteriyorDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladıDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladı
SIRADAKİ HABER