HaberlerDünyaDonald Trump: "20 Ocak'ta düzenli devir-teslim olacak"

Donald Trump: "20 Ocak'ta düzenli devir-teslim olacak"

Joe Biden'ın başkanlığını onaylamasının ardından bir açıklama yapan Donald Trump, 20 Ocak'ta iktidarın düzenli şekilde devir-tesliminin yapılacağını belirtti.

Donald Trump: "20 Ocak'ta düzenli devir-teslim olacak"

ABD'de 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerinde belirlenen Seçiciler Kurulu oylarının sayıldığı Kongre oturumunda, Demokrat Joe Biden resmen Başkan oldu.

Kongre'nin Joe Biden'ın başkanlığını onaylamasının ardından Trump'tan ilk açıklama geldi.

Twitter hesabına geçici süreyle paylaşım engeli getirilen Trump açıklamasını, sosyal medya direktörü Dan Scavino'nun Twitter hesabı üzerinden yaptı. Açıklamasında Trump, "Seçimlerin sonucuna tamamen katılmasam da ve gerçekler beni doğrulasa da yine de 20 Ocak'ta düzenli bir devir-teslim olacak." dedi.

Trump, "Sadece yasal oyların sayılmasını sağlamak için mücadelemizi sürdüreceğimizi her zaman söyledim. Bu, başkanlık tarihinin en harika ilk döneminin sonu olsa da Amerika'yı Tekrar Güçlü Yapmak için verdiğimiz mücadelenin sadece bir başlangıcı." ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER