HaberlerDünyaDışişleri Bakanlığından siyonist işgal rejimine "yerleşim yeri tepkisi

Dışişleri Bakanlığından siyonist işgal rejimine "yerleşim yeri tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, siyonist işgal rejiminin, Batı Şeria'da 850 konut daha inşa edilmesi planını onaylayacağı yönündeki açıklamalarının "endişeyle" karşılandığını aktardı.

Dışişleri Bakanlığından siyonist işgal rejimine "yerleşim yeri tepkisi

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere verildi:

"İsrailin, Batı Şeria’da 850 konutluk ilave yasadışı yerleşim yeri inşasına yönelik planları onaylayacağı yönündeki açıklamaları endişeyle karşılıyoruz.

Bu adım İsrailin, ABD’de yeni yönetimin göreve gelmesinden önce hız vermiş olduğu gayri meşru uygulamalarının son örneğini teşkil etmektedir.

İsrailin, söz konusu yerleşim faaliyetleriyle coğrafi bütünlüğe sahip bağımsız ve egemen bir Filistin devletinin kurulmasını engellemeye ve iki devletli çözüm ihtimalini ortadan kaldırmaya çalıştığı aşikârdır.

Uluslararası toplumu, Birleşmiş Milletler kararları başta olmak üzere uluslararası hukuku hiçe sayan bu tasarrufları sonlandırması yönünde israile gereken baskıyı uygulamaya ve bu mütecaviz eylemlere karşı çıkmaya davet ediyoruz.

İLGİLİ HABERLER

İran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkePolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkeDSÖ ekibinin Vuhan'daki karantina süreci sona erdiDSÖ ekibinin Vuhan'daki karantina süreci sona erdiRusya'da salgına bağlı 575 ölüm 19 bin yeni vakaRusya'da salgına bağlı 575 ölüm 19 bin yeni vakaCovid-19 salgınında son 24 saatte Brezilya'da bin 283 Meksika'da bin 623 can kaybıCovid-19 salgınında son 24 saatte Brezilya'da bin 283 Meksika'da bin 623 can kaybı
SIRADAKİ HABER