HaberlerDünyaDışişleri Bakanlığından Kazakistan açıklaması

Dışişleri Bakanlığından Kazakistan açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Kazakistan'da gerçekleştirilen Parlamentonun alt kanadı Meclis ve Yerel Meclis seçimlerinin huzur ve sükûnet içinde tamamlanmasından memnuniyet duyulduğunu bildirdi.

Dışişleri Bakanlığından Kazakistan açıklaması

Bakanlıktan, yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kazakistan'da bugün düzenlenen Parlamentonun alt kanadı Meclis ve Maslihat (yerel meclis) seçimlerinin huzur ve sükûnet içerisinde tamamlanmasından memnuniyet duyuyoruz.

Seçim sonuçlarının dost ve kardeş Kazak halkı için hayırlı olmasını diliyoruz.

Bu yıl bağımsızlığının 30. yılını kutlamakta olan kardeş Kazakistan’la stratejik işbirliğimizin önümüzdeki dönemde daha da gelişeceğine inanıyoruz."

İLGİLİ HABERLER

Mısır ile Katar arasında uçuşlar yeniden başladıMısır ile Katar arasında uçuşlar yeniden başladıSudan'da "siyonist işgal rejimiyle normalleşme anlaşması" protesto edildiSudan'da "siyonist işgal rejimiyle normalleşme anlaşması" protesto edildiAfganistan'da Taliban saldırısında 8 Afgan askeri hayatını kaybettiAfganistan'da Taliban saldırısında 8 Afgan askeri hayatını kaybettiSamsung'un varisine ,5 yıl hapis cezasıSamsung'un varisine ,5 yıl hapis cezasıİran 5 bin Covid-19 vakası ve 83 ölüm bildirdiİran 5 bin Covid-19 vakası ve 83 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER