HaberlerDünyaDışişleri Bakanlığı Erbil'deki roketli saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığı Erbil'deki roketli saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığı, ABD'li 1 sözleşmeli personelin öldüğü, 5 sözleşmeli personel ve 1 ABD askerinin yaralandığı saldırıyı kınayıp taziye mesajı iletti.

Dışişleri Bakanlığı Erbil'deki roketli saldırıyı kınadı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Erbil'de gerçekleştirilen ve sivil yerleşim birimlerini de hedef aldığı anlaşılan roket saldırılarını şiddetle kınıyoruz.

Erbil halkına, IKBY’ye, Irak Hükümetine ve bizim de yer aldığımız DEAŞ’a Karşı Uluslararası Koalisyon mensuplarına taziye ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Irak makamlarının, bu menfur saldırıların arkasında bulunanları süratle tespit ederek adalet önünde hesap vermelerini sağlayacağına inanıyoruz.

Bu saldırılar, Irak’ın barışı, istikrarı ve egemenliği için ülke topraklarında hiçbir terör örgütüne var olma imkânı tanınmaması ve ulusal kurumların kapsayıcı bir şekilde güçlendirilmesi gereğini bir kez daha ortaya koymuştur.

 

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Şam'a hava saldırısıSiyonist işgal rejiminden Şam'a hava saldırısıBM Myanmar'daki şiddet olaylarını kınadıBM Myanmar'daki şiddet olaylarını kınadıABD'de son 24 saatte 67 bin 819 yeni vaka tespit edildiABD'de son 24 saatte 67 bin 819 yeni vaka tespit edildiMyanmar'da göstericilere ateş açıldı: 18 ölüMyanmar'da göstericilere ateş açıldı: 18 ölüDarbeci Sisi'nin uyardığı gazeteciden haber alınamıyorDarbeci Sisi'nin uyardığı gazeteciden haber alınamıyor
SIRADAKİ HABER