HaberlerDünyaDevlet Bahçeli, Almanya'da gurbetçilere seslendi

Devlet Bahçeli, Almanya'da gurbetçilere seslendi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Almanya'da Avrupa Türk Konfederasyonu tarafından düzenlenen "Türkiye Sevdası Kutlu Yürüyüş Şöleni"nde konuştu. Konuşmasında hükümete yüklenen MHP lideri, AK Parti hükümetinin Türk siyasetinin yüz karası olduğunu ifade etti. " Güçlü bir Türkiye, milli, dirayetli, kararlı bir hükümet sayesinde her meseleniz çözülecektir. Ancak şu anda sizin arkanızda duracak, sizlerin her an yanınızda olacak, derdinizle dertlenecek, sevincinize ortak olacak bir hükümetten ortada

Devlet Bahçeli, Almanya'da gurbetçilere seslendi

Bahçeli şöyle devam etti," AKP hükümeti; art niyetin, dedikodunun ve yalanın, atıl ve hareketsizliğin, istismar ve inkarın siyasi varoşu, siyasetteki izdüşümüdür." ifadesini kullandı.

"Mısırlı Mursi diyorlar, gurbetteki Yozgatlı Murat'tan bahsetmiyorlar. Mısırlı Esma'ya ağlıyorlar, sıla özlemiyle kavrulan Kayserili Emine'yi, Malatyalı Elif'i, Konyalı Ebru'yu ağızlarına bile almıyorlar. İhvan yandaşlığı yapıyorlar, Filistinle soluklanıp Katarla vakit geçiriyorlar, Myanmar ve Somali'den çıkmıyorlar; ama sıra size gelince ne önemsiyorlar, ne de ilgileniyorlar." diyen Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kendilerine milliyetçiliği öğretemeyeceğini dile getirdi. Bahçeli "Kıyamet alameti bu olsa gerek. Başbakan'ın milliyetçilik cahili, fukarası ve hasmı olduğunu bilmeyen kalmamıştır. Davutoğlu, tereciye tere satma; sen önce git etrafına milliyet nedir onu öğret, adamlık nasıl olur onu göster, eğer biliyorsan ahlakın, şeref ve namuslu olmanın faziletlerini anlat." şeklinde konuştu.

Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın savunduğu 'Başkanlık' sisteminin Türkiye'nin bölünmesinin reçetesi olduğunu iddia etti. Bahçeli, "İstedikleri bölünmenin, hırsızlık ve soygunun, hukuksuzluk ve zorbalığın önünün açıldığı, bu konuda Erdoğan'ın sınırsız yetkili olduğu karanlık bir Türkiye'dir." dedi. Bahçeli önümüzdeki seçim için gurbetçilerden oy istedi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER