HaberlerDünyaDeutsche Welle: Erdoğan, Papa'yı yeni lüks sarayda ağırlayacak

Deutsche Welle: Erdoğan, Papa'yı yeni lüks sarayda ağırlayacak

Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle'nin internet sitesi, Papa Francesco'nun Türkiye ziyaretini 'Bir Papa, bir cumhurbaşkanı ve Ankara sarayı' başlığıyla manşetten verdi. Arjantinli gösterişsiz Papa'nın, Erdoğan tarafından tartışmalı...

Deutsche Welle: Erdoğan, Papa'yı yeni lüks sarayda ağırlayacak
Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle'nin internet sitesi, Papa Francesco'nun Türkiye ziyaretini 'Bir Papa, bir cumhurbaşkanı ve Ankara sarayı' başlığıyla manşetten verdi. Arjantinli gösterişsiz Papa'nın, Erdoğan tarafından tartışmalı 1000 odalı yeni lüks sarayda ağırlanacağına dikkat çekti.

Papa Francesco'nun, Türkiye'nin yeni cumhurbaşkanlığı sarayının şu ana kadarki en üst düzey konuğu olacağına dikkat çekilen haberde, sarayın Erdoğan'ın hükümet başkanlığından devlet başkanlığına geçişiyle eş zamanlı olarak inşa edildiği belirtildi.

Uluslararası ajansların yorumlarına de yer verilen haberde, "Bina, dünyada hiç de popüler değil." denildi. 500 ya da 600 milyon Euro'dan fazla harcanan 1000 odalı saray için 'müsriflik' ifadesini kullanan Alman yayın kuruluşu, saraya yeni eklemelerin de planlandığına dikkat çekti. Binanın ayrıca Atatürk Orman Çiftliği adlı ormanlık alana, mahkeme kararına rağmen inşa edilmesi sebebiyle, muhalifler tarafından 'Kaçak Saray' olarak adlandırıldığına vurgu yapıldı.

Papa Francesco'nun 3 günlük Türkiye ziyaretinde yapacağı görüşmeler hakkında bilgi verilen haberde, Papa'nın Ortadoğu'daki Hıristiyanlara ve diğer azınlıklara karşı şiddeti kınama ve Müslüman liderlerle ilişkileri sağlamlaştırma gibi hassas vazifeleri olduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER