HaberlerDünyaDemokratikleşme paketi Portekiz'de de yankı buldu

Demokratikleşme paketi Portekiz'de de yankı buldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün açıkladığı demokratikleşme paketine, Portekiz medyası da geniş yer verdi.

Demokratikleşme paketi Portekiz'de de yankı buldu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün açıkladığı demokratikleşme paketine, Portekiz medyası da geniş yer verdi.

Ülkenin en büyük gazetelerinden Publico, ''Erdoğan, Türk özel okullarında Kürtçe eğitimi yasal hale getiriyor'' başlığını kullandı. Ayrıca kamu kurumlarında başörtüsü yasağının kaldırılmasına da yer veren gazete, 1960'lardan beri kullanımı yasak olan ''q'', ''x'' ve ''w'' harflerinin de artık kullanılabileceğinden bahsetti.

Portekiz'in iJornal gazetesi ise, ''Türk kamu çalışanları türban kullanabilecek'' başlığını attı ve fotoğraf olarak da sadece gözleri açık çarşaflı bir kadın fotoğrafı kullandı. Türkiye'den bahsederken 'Müslüman ama laik' nitelendirmesini kullanan gazete, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan'ın da eşlerinin başörtülü olduğunu yazdı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER