HaberlerDünyaDarbelerin bir numaralı destekçisi ABD'den Myanmar'daki darbeye tepki

Darbelerin bir numaralı destekçisi ABD'den Myanmar'daki darbeye tepki

Dünyanın dört bir yanındaki darbelerde parmağı olan ABD yönetimi, Myanmar'da 1 Şubat tarihinde gerçekleşen darbe nedeniyle göstericilerin öldürülmesini "Çok korkunç ve şok edici" olarak niteledi.

Darbelerin bir numaralı destekçisi ABD'den Myanmar'daki darbeye tepki

Darbecilere yönelik yeni yaptırımlar üzerinde çalıştıklarını duyuran ABD Başkanı Joe Biden, darbe karşıtlarına karşı uygulanan şiddeti kınayarak ortaya çıkan görüntülerin şok edici olduğunu belirtti.

Biden, Myanmar'daki son durumla ilgili, "Bize ulaşan raporlara göre çok sayıda insan öldürüldü. Bu çok korkunç ve şok edici bir durum. Tamamen gereksiz bir durum." yorumunda bulundu.

6 Şubat tarihinden bu yana devam eden gösterilerde şu ana kadar 500'e yakın göstericinin öldürüldüğü belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER