HaberlerDünyaDarbelerin bir numaralı destekçisi ABD'den Myanmar'daki darbeye tepki

Darbelerin bir numaralı destekçisi ABD'den Myanmar'daki darbeye tepki

Dünyanın dört bir yanındaki darbelerde parmağı olan ABD yönetimi, Myanmar'da 1 Şubat tarihinde gerçekleşen darbe nedeniyle göstericilerin öldürülmesini "Çok korkunç ve şok edici" olarak niteledi.

Darbelerin bir numaralı destekçisi ABD'den Myanmar'daki darbeye tepki

Darbecilere yönelik yeni yaptırımlar üzerinde çalıştıklarını duyuran ABD Başkanı Joe Biden, darbe karşıtlarına karşı uygulanan şiddeti kınayarak ortaya çıkan görüntülerin şok edici olduğunu belirtti.

Biden, Myanmar'daki son durumla ilgili, "Bize ulaşan raporlara göre çok sayıda insan öldürüldü. Bu çok korkunç ve şok edici bir durum. Tamamen gereksiz bir durum." yorumunda bulundu.

6 Şubat tarihinden bu yana devam eden gösterilerde şu ana kadar 500'e yakın göstericinin öldürüldüğü belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER