HaberlerDünyaDanimarka'da Covid-19 önlemleri 3 hafta daha uzatıldı

Danimarka'da Covid-19 önlemleri 3 hafta daha uzatıldı

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, Covid-19’un hızlı yayılan türü B117’nin daha fazla kişide görülmeye başlandığını belirterek, Covid-19 önlemlerinin 28 Şubat’a kadar uzatıldığını açıkladı.

Danimarka'da Covid-19 önlemleri 3 hafta daha uzatıldı

Frederiksen, ülkede geçen yıl olduğu gibi hızlı bir şekilde önlemlerin kaldırılmayacağını, önlemlerin aşama aşama gevşetileceğini ve en son sırada gece hayatına yönelik kısıtlamaların yumuşatılmasının planlandığını kaydetti.

Danimarka’da 16 Aralık’ta alınan kararla gıda ve ilaç malzemesi satan mağazalar hariç, tüm dükkanlar geçici olarak 4 Ocak’a kadar kapatılmıştı.

Ülkede kamu çalışanları evlerine gönderilmiş, eğitim kurumları da uzaktan eğitime geçmişti. 29 Aralık’ta ise bu kararın 17 Ocak’a kadar uzatıldığı belirtilmişti.

13 Ocak’ta yapılan açıklamada ise önlemlerin 7 Şubat’a kadar uzatıldığı açıklanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

ABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacakFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacak
SIRADAKİ HABER