HaberlerDünyaDanimarka'da Covid-19 önlemleri 3 hafta daha uzatıldı

Danimarka'da Covid-19 önlemleri 3 hafta daha uzatıldı

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, Covid-19’un hızlı yayılan türü B117’nin daha fazla kişide görülmeye başlandığını belirterek, Covid-19 önlemlerinin 28 Şubat’a kadar uzatıldığını açıkladı.

Danimarka'da Covid-19 önlemleri 3 hafta daha uzatıldı

Frederiksen, ülkede geçen yıl olduğu gibi hızlı bir şekilde önlemlerin kaldırılmayacağını, önlemlerin aşama aşama gevşetileceğini ve en son sırada gece hayatına yönelik kısıtlamaların yumuşatılmasının planlandığını kaydetti.

Danimarka’da 16 Aralık’ta alınan kararla gıda ve ilaç malzemesi satan mağazalar hariç, tüm dükkanlar geçici olarak 4 Ocak’a kadar kapatılmıştı.

Ülkede kamu çalışanları evlerine gönderilmiş, eğitim kurumları da uzaktan eğitime geçmişti. 29 Aralık’ta ise bu kararın 17 Ocak’a kadar uzatıldığı belirtilmişti.

13 Ocak’ta yapılan açıklamada ise önlemlerin 7 Şubat’a kadar uzatıldığı açıklanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER