HaberlerDünyaDanimarka’da Covid-19 kısıtlamaları daha da sıkılaştırıldı

Danimarka’da Covid-19 kısıtlamaları daha da sıkılaştırıldı

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, geçen ay yürürlüğe giren Covid-19 kısıtlamalarının daha da sıkılaştırıldığını açıkladı.

Danimarka’da Covid-19 kısıtlamaları daha da sıkılaştırıldı

Açıklamada, İngiltere’nin ardından Danimarka’da da görülen Covid-19’un daha hızlı yayılan bir türünün ülkede daha fazla yayılmasını önlemek için yeni tedbirler alındığı belirtildi.

Bu kapsamda, en fazla 5 kişi bir araya gelebilecek, 1 metre olan sosyal mesafe uygulaması ise 2 metreye çıkarıldı. Ailelerden tek kişinin alışveriş yapması ve toplu halde alışverişe çıkılmaması istendi.

Danimarka’da 16 Aralık’ta alınan kararla gıda ve ilaç malzemesi satan mağazalar hariç, tüm dükkanlar geçici olarak 4 Ocak’a kadar kapatılmış, kamu çalışanları evlerine gönderilmiş, eğitim kurumları da uzaktan eğitime geçmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER