HaberlerDünyaCumhurbaşkanı Erdoğan Lefkoşa Acil Durum Hastanesinin açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Lefkoşa Acil Durum Hastanesinin açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın döneminde KKTC'ye 149 milyon lira ayni ve nakdi katkı yaptıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Lefkoşa Acil Durum Hastanesinin açılış töreninde konuştu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lefkoşa Acil Durum Hastanesine ilişkin, “KKTC ile dayanışmanın en önemli nişanesi bu acil durum hastanesidir.” dedi.

Erdoğan, Lefkoşa Acil Durum Hastanesinin açılış törenine katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Salgının en başından itibaren Kuzey Kıbrıs'taki kardeşlerimizin yardımına koştuk. Sağlık alanında her türlü desteği sağladık.” diye konuştu.

Erdoğan, “KKTC ile gönül birliğimiz olmasa biz bu hastaneyi 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlayamazdık. KKTC ile dayanışmanın en önemli nişanesi bu acil durum hastanesidir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 500 yataklı bir hastanenin daha KKTC’ye kazandırılacağını bildirdi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER