HaberlerDünyaCumhurbaşkanı Erdoğan Lefkoşa Acil Durum Hastanesinin açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Lefkoşa Acil Durum Hastanesinin açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın döneminde KKTC'ye 149 milyon lira ayni ve nakdi katkı yaptıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Lefkoşa Acil Durum Hastanesinin açılış töreninde konuştu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lefkoşa Acil Durum Hastanesine ilişkin, “KKTC ile dayanışmanın en önemli nişanesi bu acil durum hastanesidir.” dedi.

Erdoğan, Lefkoşa Acil Durum Hastanesinin açılış törenine katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Salgının en başından itibaren Kuzey Kıbrıs'taki kardeşlerimizin yardımına koştuk. Sağlık alanında her türlü desteği sağladık.” diye konuştu.

Erdoğan, “KKTC ile gönül birliğimiz olmasa biz bu hastaneyi 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlayamazdık. KKTC ile dayanışmanın en önemli nişanesi bu acil durum hastanesidir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 500 yataklı bir hastanenin daha KKTC’ye kazandırılacağını bildirdi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER