HaberlerDünyaCumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'de

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'nin 37'inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenecek törenlere katılmak üzere Kıbrıs'a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın davetine icabetle, Kıbrıs'ı ziyaret ediyor.

Ziyaret çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 37'inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenecek törenlere katılacak.

Ziyaret vesilesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Tatar arasında gerçekleştirilecek görüşmelerde, Türkiye ile KKTC arasındaki yakın işbirliğinin daha da güçlendirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak, Kıbrıs davası ve Doğu Akdeniz’deki son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

Erdoğan, ziyareti kapsamında ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte, 46 yıl sonra kısmen açılan Kapalı Maraş'ı ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti kapsamında Lefkoşa Acil Durum Hastanesinin resmi açılışının da yapılması öngörülüyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER