HaberlerDünyaCovid-19'un mutasyona uğramış yeni türü 20 yaş altına bulaşıyor

Covid-19'un mutasyona uğramış yeni türü 20 yaş altına bulaşıyor

​Birleşik Krallık'taki Imperial College London gibi sağlık kuruluşlarının yaptığı araştırmaya göre, normal Covid-19'a göre daha hızlı yayılan Coronavirus'ün yeni varyantının özellikle 20 yaş altındakileri daha fazla etkilediği tespit edildi.

Covid-19'un mutasyona uğramış yeni türü 20 yaş altına bulaşıyor

83 milyondan fazla insana bulaşan Covid-19'un İngiltere'de ortaya çıkan ve birçok ülkeye sıçrayan mutasyona uğramış yeni varyantı panik oluşturmaya devam ediyor.

Mutasyona uğramış yeni türün ilk tespit edildiği ülke İngiltere’de yapılan bir araştırma, yeni varyantın tesir ve tahribatını ortaya koydu. Normal Covid-19’a göre daha hızlı yayılan varyantın 20 yaş altındakileri daha çok etkilediği ortaya çıktı.

Imperial College London’da görevli Prof. Neil Ferguson, “Bu yeni varyantın kontrol altına alınması çok daha zor. Aşılama sürecinin bir an önce başlaması gerek” diyerek mutasyona uğramış coronavirus bulaşan bir kişinin virüsü 0.7 kişiye bulaştırdığı kaydedildi.

Mutasyona uğramış virüsün yüzde 70 oranında daha bulaşıcı olduğu daha önce açıklanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Mescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkePolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkeDSÖ ekibinin Vuhan'daki karantina süreci sona erdiDSÖ ekibinin Vuhan'daki karantina süreci sona erdiRusya'da salgına bağlı 575 ölüm 19 bin yeni vakaRusya'da salgına bağlı 575 ölüm 19 bin yeni vaka
SIRADAKİ HABER