HaberlerDünyaCovid-19 nedeniyle ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyatları temmuz ayında yapılacak

Covid-19 nedeniyle ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyatları temmuz ayında yapılacak

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Tokyo 2020 Olimpiyatları'nın ev sahibi ülkeye olan güvenini tazeledi ve ertelenen oyunların 23 Temmuz-8 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında planlandığı gibi yapılacağını duyurdu.

Covid-19 nedeniyle ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyatları temmuz ayında yapılacak

Bir yıl ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyatları'nın yeniden ertelenip ertelenemeyeceği konusu tartışılırken, IOC konuya açıklık getirdi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Yu Zaiqing yeni bir erteleme veya iptal olup olmayacağına ilişkin sorusuna şu cevabı verdi:

IOC Japon yetkililere ve aldıkları önlemlere tamamen güveniyor. Japon ortaklarımızla birlikte odaklanmaya ve kararlı olmaya devam ediyoruz. Bu yaz 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarında kesinlikle güvenli ve başarılı bir organizasyon gerçekleştirilecek.

Zaiqing, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Japon ortaklarının Tokyo Olimpiyatları'na planlandığı gibi ev sahipliği yapma kararlılığının değişmediğini söyledi.

Açıklamada, ertelenen Tokyo 2020 turnuvasının 23 Temmuz-8 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında yapılacağı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Estonya'nın yeni Başbakanı Kaja Kallas olduEstonya'nın yeni Başbakanı Kaja Kallas olduRusya kasım ayından bu yana salgında en düşük vaka sayısını kaydettiRusya kasım ayından bu yana salgında en düşük vaka sayısını kaydettiEndonezya'daki heyelan nedeniyle işçiler kömür madeninde mahsur kaldıEndonezya'daki heyelan nedeniyle işçiler kömür madeninde mahsur kaldıBrezilya'da Covid-19 tedbirlerini ihmal gerekçesiyle Sağlık Bakanı hakkında soruşturmaBrezilya'da Covid-19 tedbirlerini ihmal gerekçesiyle Sağlık Bakanı hakkında soruşturmaTrump hakkında azil tasarısı Senato'ya sunulduTrump hakkında azil tasarısı Senato'ya sunuldu
SIRADAKİ HABER