HaberlerDünyaCovid-19 haberini yapan Çinli gazeteciye hapis cezası

Covid-19 haberini yapan Çinli gazeteciye hapis cezası

Çinli gazeteci Zhang Zhan, Coronavirus (Covid-19) salgını ile ilgili ilk haberi yaptığı gerekçesiyle 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Covid-19 haberini yapan Çinli gazeteciye hapis cezası

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 200'den fazla ülkeye yayılan dünyayı adeta rehin alan Coronavius haberini ilk yapan Çinli gazeteci Zhan'a , "meseleleri karıştırmaktan ve sorun çıkarmaktan" suçundan ceza verildi.

Mayıs ayında gözaltına alınan ve aylardır tutuklu bulunan 37 yaşındaki Çinli gazeteci Zhang Zhan, avukatlarıyla birlikte Şangay mahkemesine geldi.

Hakkında iddianame hazırlanan Zhan, şubat ayında Wuhan’dan yaptığı canlı yayınları ve anonslar nedeniyle suçlu bulundu. Wuhan'daki virüs hakkında "kötü niyetle yayın yapmak" ile suçlanana Zhan için 4 yıl hapis cezası istendi. 

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER