HaberlerDünyaÇin"in Şam Büyükelçiliğine Havan Topu Düştü

Çin"in Şam Büyükelçiliğine Havan Topu Düştü

Çin’in Suriye’deki Büyükelçiliğine havan topu mermisi düştüğü, 1 kişinin yaralandığı açıklandı.

Çin"in Şam Büyükelçiliğine Havan Topu Düştü
Çin’in Suriye’deki Büyükelçiliğine havan topu mermisi düştüğü, 1 kişinin yaralandığı açıklandı.

Çin’in Şam Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, elçilik yerleşkesi içine bir havan topu mermisi düştüğü belirtildi. Havan topunun Suriyeli muhaliflerce fırlatıldığı dile getirildi. Elçilik binasının duvarının zarar gördüğü ve camlarının kırıldığı ifade edilen açıklamada, elçilik çalışanı Suriyeli bir personelin de hafif şekilde yaralandığı duyuruldu.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hong Lei, olayı şiddetle kınadıklarını açıkladı. Çin’in ve diğer ülkelerin Suriye’deki diplomatik kuruluş ve personelinin güvenliğinin korunması gerektiğini vurgulayan sözcü, ülkedeki şiddetin durdurulması ve farklı tarafların derhal ateşkes yapması çağrısında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER