HaberlerDünyaÇin"den PKK"nın kaçırdığı 3 Çinli açıklaması

Çin"den PKK"nın kaçırdığı 3 Çinli açıklaması

Çin’den PKK tarafından kaçırılan 3 Çin vatandaşı işçiyle ilgili açıklama geldi.

Çin"den PKK"nın kaçırdığı 3 Çinli açıklaması
Çin’den PKK tarafından kaçırılan 3 Çin vatandaşı işçiyle ilgili açıklama geldi.

Konuyla ilgili olarak Cihan Haber Ajansı’nın yazılı sorusuna verdiği cevapta Çin Dışişleri Bakanlığı, Türk makamlarının söz konusu Çinlileri arama ve kurtarma çalışması başlattığını belirtti. Açıklamada şöyle denildi: "Çin tarafı, 3 Çinli işçinin kaybolduğunu öğrendikten sonra, Türkiye’deki Çin Büyükelçiliğini hemen acil olarak harekete geçirdi ve ilgili Türk makamlarıyla irtibat kuruldu. Şu an Türk tarafının ilgili biriminin olayın yaşandığı bölgede arama ve kurtarma çalışması başlattığını öğrenmiş bulunuyoruz."

Çin'in Ankara Büyükelçiliği ise Türk makamlarından kaçırılan Çinli işçilerin bir an önce kurtarılması için çaba gösterilmesini ve Türkiye'de bulunan Çinli şirketler ile personelin güvenliğinin korunmasını istedi. Çin tarafının ilgili Türk makamlarıyla koordinasyonu koruyacağı bildirildi.

Çin medyası da Şırnak'ın Silopi ilçesinde Çin Makine Mühendislik Şirketi tarafından yapımı sürdürülen termik santrale 24 Ağustos'ta silahlı militanlar tarafından saldırıldığını ve saldırı sonrasında 3 Çinli işçinin kaybolduğunu yazdı.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER