HaberlerDünyaÇin’de kömür madeninde yangın: 24 ölü, 52 yaralı

Çin’de kömür madeninde yangın: 24 ölü, 52 yaralı

Çin’in doğusundaki Liaoning eyaletinde bulunan bir kömür madeninde çıkan yangında 24 işçinin öldüğü, 52 işçinin de yaralandığı bildirildi. Resmi Xinhua ajansının haberine göre, yangının çıktığı madenin devlete ait Liaoning Fuxin...

Çin’de kömür madeninde yangın: 24 ölü, 52 yaralı
Çin’in doğusundaki Liaoning eyaletinde bulunan bir kömür madeninde çıkan yangında 24 işçinin öldüğü, 52 işçinin de yaralandığı bildirildi.

Resmi Xinhua ajansının haberine göre, yangının çıktığı madenin devlete ait Liaoning Fuxin şirketinin alt kuruluşu Hengda'ya ait olduğu ve yangının bu sabah meydana geldiği kaydedildi. Şirketin açıklamasında, kurtarma çalışmalarının sona erdiği ve yaralıların hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

4 bin 600 çalışanı olan Hengda’nın güvenlik incelemesi için tüm operasyonlarını durdurduğu ifade edildi. Geçen yıl Fuxin şirketine ait bir madende gaz sızıntısından dolayı 8 madenci ölmüştü.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER