HaberlerDünyaÇin ve Moğolistan'da kum fırtınası: 341 kayıp

Çin ve Moğolistan'da kum fırtınası: 341 kayıp

Son 10 yılın en büyük kum fırtınasında Moğolistan'da 341 kişinin kayıp olduğu belirtildi.

Çin ve Moğolistan'da kum fırtınası: 341 kayıp

Moğolistan'ın Gobi Çölü kaynaklı kum fırtınası, Çin'in başkenti Pekin ile ülkenin kuzey ve kuzeybatısında da etkili olmaya devam ediyor.

Ülkenin başkenti Pekin'im yanı sıra Gansu, Şansı ve Hebey bölgelerini etkisi altına alan fırtına nedeniyle, gökyüzünün sarı renge boyandığı görüldü.

Kum fırtınası nedeniyle başkent Pekin'de uçuşlar iptal edildi.

Uzmanlara göre Pekin, büyük Gobi çölüne yakınlığı ve kuzey Çin'deki kurak alanlar nedeniyle mart ve nisan aylarında düzenli olarak kum fırtınalarına maruz kalacak.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER