HaberlerDünyaÇin ve Moğolistan'da kum fırtınası: 341 kayıp

Çin ve Moğolistan'da kum fırtınası: 341 kayıp

Son 10 yılın en büyük kum fırtınasında Moğolistan'da 341 kişinin kayıp olduğu belirtildi.

Çin ve Moğolistan'da kum fırtınası: 341 kayıp

Moğolistan'ın Gobi Çölü kaynaklı kum fırtınası, Çin'in başkenti Pekin ile ülkenin kuzey ve kuzeybatısında da etkili olmaya devam ediyor.

Ülkenin başkenti Pekin'im yanı sıra Gansu, Şansı ve Hebey bölgelerini etkisi altına alan fırtına nedeniyle, gökyüzünün sarı renge boyandığı görüldü.

Kum fırtınası nedeniyle başkent Pekin'de uçuşlar iptal edildi.

Uzmanlara göre Pekin, büyük Gobi çölüne yakınlığı ve kuzey Çin'deki kurak alanlar nedeniyle mart ve nisan aylarında düzenli olarak kum fırtınalarına maruz kalacak.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER