HaberlerDünyaÇin'in Yunnan eyaletinde yaşanan vaka artışı sonucu karantina kararı alındı

Çin'in Yunnan eyaletinde yaşanan vaka artışı sonucu karantina kararı alındı

Çin'in Myanmar sınırında bulunan Yunnan eyaletinde yaşanan vaka artışı sonucunda, yerel hükümet karantina kararı aldı ve kitlesel test işlemine başladı, şehre giriş çıkışlara da yeni kısıtlamalar getirildi.

Çin'in Yunnan eyaletinde yaşanan vaka artışı sonucu karantina kararı alındı

Ruili şehrinde tespit edilen 15 yeni vakayla birlikte, yurt dışında gelen enfekte hastalar da dahil olmak üzere Çin'deki Covid-19 vakaları 32'ye yükseldi. Bu, Ocak ayından bu yana Çin'de kaydedilen en yüksek vaka sayısı.

Yetkililer, ortaya çıkan salgını kontrol etmek amacıyla kitlesel aşılamanın da başladığını açıkladılar.

Çin'de bugüne kadar doğrulanmış Covid-19 hasta sayısı 90 bin civarında seyrederken, ölü sayısı ise 4 bin 636 olarak kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER