HaberlerDünyaÇin Dışişleri Bakanlığı: ABD, İran’a yönelik tüm yasa dışı yaptırımları kaldırmalı

Çin Dışişleri Bakanlığı: ABD, İran’a yönelik tüm yasa dışı yaptırımları kaldırmalı

Çin Dışişleri Bakanlığı, İran sorununda gelinen noktada yapılması gerekenin, ABD’nin İran’a yönelik tüm yasa dışı yaptırımları kaldırması olduğunu açıkladı.

Çin Dışişleri Bakanlığı: ABD, İran’a yönelik tüm yasa dışı yaptırımları kaldırmalı

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying yaptığı açıklamada, şu an İran nükleer durumunun kritik bir aşamada bulunduğuna işaret etti.

Mevcut gerginliğin en temel sebebinin, ABD’nin İran nükleer anlaşmasından tek taraflı şekilde çekilmesi olduğunu vurgulayan sözcü, “ABD, anlaşmaya dönmeye hazır olduklarını belirtti. Çin, bunu olumlu karşılıyor. Şu an için en ivedi görev ise ABD’nin İran’a yönelik bütün yasa dışı yaptırımlarını, üçüncü taraflara yönelik uzun kol yargılama yetkisini kaldırması. İran nükleer anlaşmasına dönmek için bu adımı atması gerek. İran da bu temelde anlaşmayı kapsamlı bir şekilde yeniden uygulayacak.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER