HaberlerDünyaÇin'de 7 gündür mahsur kalan maden işçilerinden yaşam belirtisi

Çin'de 7 gündür mahsur kalan maden işçilerinden yaşam belirtisi

Çin'in Shandong eyaletindeki bir altın madeninde yaşanan patlama sonrası mahsur kalan 22 işçiden 7 gün sonra yaşam belirtileri alınmaya başlandı.

Çin'de 7 gündür mahsur kalan maden işçilerinden yaşam belirtisi

Shandong eyaletinin Yantai şehrindeki bir altın madeninde 10 Ocak'ta bir patlama yaşanmış, yaklaşık 600 metre derinlikteki 22 işçi mahsur kalmıştı.

7 gündür herhangi bir haber alınamadığı işçilere ulaşmak için başlatılan çalışmalar kapsamında sondajla kanal açıldı. Ekiplerin sondaj borusuna vurarak ses çıkarmasına karşılık, mahsur kalan işçilerden karşılık verildiği belirtildi.

Yetkililer, mahsur kalanlara gıda ve iletişim için kablolu telefon ulaştırılmaya çalışıldığını ifade etti.

Geçtiğimiz aralık ayında, Chongqing kentinde bir madende mahsur kaldıktan sonra 23 madencinin cesedine ulaşılmıştı. Aynı ayda başka bir kömür madeninde karbon monoksit zehirlenmesi nedeniyle de 16 işçi hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

Irak'ın başkenti Bağdat’ta bombalı saldırıIrak'ın başkenti Bağdat’ta bombalı saldırıİngiltere'de günlük Covid-19 vaka sayısı azalıyorİngiltere'de günlük Covid-19 vaka sayısı azalıyorSiyonistler Mescid-i Aksa’ya yine baskın düzenlediSiyonistler Mescid-i Aksa’ya yine baskın düzenledi“Irkçı” hakem Sebastian Coltescu'a verilen ceza belli oldu“Irkçı” hakem Sebastian Coltescu'a verilen ceza belli olduABD'de kimyasal madde taşıyan tren raydan çıktıABD'de kimyasal madde taşıyan tren raydan çıktı
SIRADAKİ HABER