HaberlerDünyaÇin'de 7 gündür mahsur kalan maden işçilerinden yaşam belirtisi

Çin'de 7 gündür mahsur kalan maden işçilerinden yaşam belirtisi

Çin'in Shandong eyaletindeki bir altın madeninde yaşanan patlama sonrası mahsur kalan 22 işçiden 7 gün sonra yaşam belirtileri alınmaya başlandı.

Çin'de 7 gündür mahsur kalan maden işçilerinden yaşam belirtisi

Shandong eyaletinin Yantai şehrindeki bir altın madeninde 10 Ocak'ta bir patlama yaşanmış, yaklaşık 600 metre derinlikteki 22 işçi mahsur kalmıştı.

7 gündür herhangi bir haber alınamadığı işçilere ulaşmak için başlatılan çalışmalar kapsamında sondajla kanal açıldı. Ekiplerin sondaj borusuna vurarak ses çıkarmasına karşılık, mahsur kalan işçilerden karşılık verildiği belirtildi.

Yetkililer, mahsur kalanlara gıda ve iletişim için kablolu telefon ulaştırılmaya çalışıldığını ifade etti.

Geçtiğimiz aralık ayında, Chongqing kentinde bir madende mahsur kaldıktan sonra 23 madencinin cesedine ulaşılmıştı. Aynı ayda başka bir kömür madeninde karbon monoksit zehirlenmesi nedeniyle de 16 işçi hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER