HaberlerDünyaÇin'de 10 madenci 2 haftadır kurtarılmayı bekliyor

Çin'de 10 madenci 2 haftadır kurtarılmayı bekliyor

​Çin'de Shandong eyaletindeki bir altın madeninde meydana gelen patlama sonrası mahsur kalan 22 işçiden 11'i kurtarıldı.

Çin'de 10 madenci 2 haftadır kurtarılmayı bekliyor

Kurtarma ekiplerinin çalışmaları sonucu bugün 2 işçiyi daha sağ olarak kurtarıldı. Böylece madenden çıkarılan işçi sayısı 11’e yükseldi.

Şu anda 633 kişi ve 407 ekipman kurtarma operasyonları için sahada bulunuyor.

Shandong eyaletinin Yantai kentindeki bir altın madeninde 10 Ocak'ta patlama yaşanmış, 22 madenci yaklaşık 600 metre yeraltında mahsur kalmıştı.

Geçtiğimiz günlerde kurtarma ekipleri, fiziksel ve psikolojik durumu iyi olan yalnızca 10 madenciyle temas kurmuştu ancak bir diğer madencini öldüğüne inanılıyor.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacakFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacakRuhani: Tüm üye ülkeler BMGK kararını tam uygulamalıRuhani: Tüm üye ülkeler BMGK kararını tam uygulamalıBeytlahim'de Filistinlilere ait 658 dönüm araziye el konulduBeytlahim'de Filistinlilere ait 658 dönüm araziye el konuldu
SIRADAKİ HABER