HaberlerDünyaÇin Coronavirus'ün dünyanın farklı yerlerinde aynı anda ortaya çıktığını iddia etti

Çin Coronavirus'ün dünyanın farklı yerlerinde aynı anda ortaya çıktığını iddia etti

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Coronavirus'ün dünyanın farklı yerlerinde aynı anda ortaya çıktığını, ancak salgınının ilk olarak kendileri tarafından dünyaya duyurulduğunu öne sürdü.

Çin Coronavirus'ün dünyanın farklı yerlerinde aynı anda ortaya çıktığını iddia etti

Çin resmi haber ajansı Xinhua’ya verdiği bir röportajda Yi, “Yapılan araştırmalar, salgının dünyanın farklı noktalarında aynı anda başladığına dair gittikçe daha fazla sayıda delili ortaya koyuyor.” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Çin’in Devlet Konseyi üyesi olan Yi, salgınının kendileri tarafından derhal dünyaya duyurulduğunu dile getirdi.

Çin, 31 Aralık 2019 tarihinde Wuhan eyaletinde daha önce bilinmeyen ve bir tür zatürreye benzeyen vakaların tespit edildiğini açıklamış, akabinde vakaların kaynağı olarak düşünülen deniz ürünlerinin satıldığı pazarı kapatmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Estonya'nın yeni Başbakanı Kaja Kallas olduEstonya'nın yeni Başbakanı Kaja Kallas olduRusya kasım ayından bu yana salgında en düşük vaka sayısını kaydettiRusya kasım ayından bu yana salgında en düşük vaka sayısını kaydettiEndonezya'daki heyelan nedeniyle işçiler kömür madeninde mahsur kaldıEndonezya'daki heyelan nedeniyle işçiler kömür madeninde mahsur kaldıBrezilya'da Covid-19 tedbirlerini ihmal gerekçesiyle Sağlık Bakanı hakkında soruşturmaBrezilya'da Covid-19 tedbirlerini ihmal gerekçesiyle Sağlık Bakanı hakkında soruşturmaTrump hakkında azil tasarısı Senato'ya sunulduTrump hakkında azil tasarısı Senato'ya sunuldu
SIRADAKİ HABER