HaberlerDünyaCezayir Cumhurbaşkanı Tebbun'dan erken seçim açıklaması

Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun'dan erken seçim açıklaması

Coronavirus (Covid-19) tedavisi için Almanya'da bulunan Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, sosyal medya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, genel ve yerel erken seçim için hazırlık talimatı verdiğini belirtti.

Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun'dan erken seçim açıklaması

Covid-19 tedavisi için ekim ayında Almanya'ya giden Tebbun, uzun bir aradan sonra sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı ilk paylaşımda, iyileştiğini ve yakın zamanda ülkeye döneceğini açıkladı.

Ülkeye döneceği tarihin netleşmediğini belirten Tebbun, iki ya da üç hafta içerisinde dönebileceğini ifade etti.

​​​​​​​Ülkesindeki durumu anbean takip ettiğini belirten Tebbun, anayasa sonrası aşamanın başlatılması adına 15 gün içinde yeni seçim yasasının hazırlanması için talimat verdiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığından 28 Ekim'de yapılan açıklamada, Tebbun'un bazı kapsamlı tahliller için Almanya'ya gittiği ifade edilmişti. Daha sonraki açıklamalarda da Tebbun'un sağlık durumunun iyiye gittiği belirtilmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER