HaberlerDünyaCezayir Cumhurbaşkanı'ndan olağanüstü gelişmelere karşı "teyakkuz" çağrısı

Cezayir Cumhurbaşkanı'ndan olağanüstü gelişmelere karşı "teyakkuz" çağrısı

​Cezayir Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Yüksek Güvenlik Konseyi toplantısına başkanlık eden Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, yakın bölgesel alanda olağanüstü gelişmeler karşısında teyakkuz halinde olunması gerektiğini söyledi.

Cezayir Cumhurbaşkanı'ndan olağanüstü gelişmelere karşı "teyakkuz" çağrısı

Tebbun, Cezayir'in komşu bölgelerde izlenen olağanüstü gelişmeler ve 2021'deki olabilecek durumlara hazırlıklı olmak adına dikkatli olunması gerektiğini sözlerine ekledi.

Cezayir Başbakanı Abdulaziz Cerrad, aralık ayında yaptığı açıklamada Fas ile siyonist işgal rejimi arasında varılan "normalleşme(!)" adı altında ihanet anlaşmasına dikkati çekmiş ve "Cezayir hedeftedir. Siyonist oluşumun sınırlarımıza ulaşmak için gerçek bir arzusu bulunuyor" ifadelerini kullanmıştı.

Fas ve Cezayir arasındaki anlaşmazlıkların temelinde Batı Sahra sorunu yer almaktadır. Fas, Cezayir'i Batı Sahra bölgesindeki Polisario Cephesini desteklemekle suçluyor.

Fas, 1994'te Cezayir vatandaşlarından vize talep etmesi üzerine Cezayir de iki ülke arasındaki sınır kapılarını kapatmıştı.

İLGİLİ HABERLER

ABD'nin Virginia eyaletinde silahlı gruplar sokaklara indiABD'nin Virginia eyaletinde silahlı gruplar sokaklara indiRusya’da bir kayak merkezine düşen çığın altında 12 kişi kaldıRusya’da bir kayak merkezine düşen çığın altında 12 kişi kaldıFransa'da Covid-19 nedeniyle ölü sayısı 70 bini geçtiFransa'da Covid-19 nedeniyle ölü sayısı 70 bini geçtiArtan vakalar nedeni ile Venezuela'da bir hafta karantina uygulanacakArtan vakalar nedeni ile Venezuela'da bir hafta karantina uygulanacakSiyonist işgal rejimi 2020 yılında Filistinli gazetecilere yönelik 490 hak ihlali yaptıSiyonist işgal rejimi 2020 yılında Filistinli gazetecilere yönelik 490 hak ihlali yaptı
SIRADAKİ HABER