HaberlerDünyaÇek Cumhuriyeti, Peşmerge'ye eğitim verecek

Çek Cumhuriyeti, Peşmerge'ye eğitim verecek

Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Lubomir Zaoralek, ülkesinin peşmergeyi eğitme, silah ve her türlü insani yardımda bulunmaya hazır olduğunu bildirdi.

Çek Cumhuriyeti, Peşmerge'ye eğitim verecek
Erbil’e gelen Lubomir Zaoralek, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’yle biraraya geldi.

Görüşmeden sonra yapılan yazılı açıklamada, Çek Dışişleri Bakanı’nın, Başkan Barzani’ye her türlü yardımda ve askeri danışmanlık noktasında destek vermeye hazır olduğunu ilettiği belirtildi. Barzani de Zaoralek’e, Çek Cumhuriyeti’nin Kürdistan Bölgesi’ne verdiği destekten dolayı teşekkür ettiği ifade edildi.

Barzani’nin görüşmede, Kürdistan Bölgesi ile Çek Cumhuriyeti arasında, ekonomik, siyasi ve askeri ilişkilerin geliştirilmesi vurgusunda bulunduğu kaydedildi.

Akşam saatlerinde gerçekleşen görüşmeye, her iki taraftan üst düzey yetkililer katıldı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER