HaberlerDünyaBulgaristan'da halk milletvekili seçimleri için sandık başında

Bulgaristan'da halk milletvekili seçimleri için sandık başında

Bulgaristan’da kayıtlı 6,35 milyon seçmen, ülkenin 45. Parlamentosunda yer alacak 240 milletvekilini seçmek için sandık başında. Seçim, Covid-19 tedbirleri kapsamında saat 07.00'de başladı.

Bulgaristan'da halk milletvekili seçimleri için sandık başında

Halk, 30 parti ve koalisyonun gösterdiği 6 bin 895 aday arasında seçimlerini yapıyor. Ülkede 12 bin 630, yurt dışında ise 465 seçim merkezi açıldı. İlk kez kâğıt pusulaya alternatif olarak 9 bin 398 seçim makinası kuruldu.

Bulgaristan, Başbakan Boyko Borisov yönetiminde 4 yıldır iktidar ortağı olan ırkçı ve aşırı milliyetçi Vatanseverler Birliği (OP) ile koalisyonla yönetiliyor.

Bulgaristan İçişleri Bakanlığı, seçim güvenliğini sağlamak üzere 20 bin polis görevlendirdi. Seçimleri izlemeleri için yerli ve yabancı 3 bini aşkın gözlemci akredite edildi.

Oy verme işlemi saat 20.00’de tamamlanacak.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER