HaberlerDünyaBulgaristan'da halk milletvekili seçimleri için sandık başında

Bulgaristan'da halk milletvekili seçimleri için sandık başında

Bulgaristan’da kayıtlı 6,35 milyon seçmen, ülkenin 45. Parlamentosunda yer alacak 240 milletvekilini seçmek için sandık başında. Seçim, Covid-19 tedbirleri kapsamında saat 07.00'de başladı.

Bulgaristan'da halk milletvekili seçimleri için sandık başında

Halk, 30 parti ve koalisyonun gösterdiği 6 bin 895 aday arasında seçimlerini yapıyor. Ülkede 12 bin 630, yurt dışında ise 465 seçim merkezi açıldı. İlk kez kâğıt pusulaya alternatif olarak 9 bin 398 seçim makinası kuruldu.

Bulgaristan, Başbakan Boyko Borisov yönetiminde 4 yıldır iktidar ortağı olan ırkçı ve aşırı milliyetçi Vatanseverler Birliği (OP) ile koalisyonla yönetiliyor.

Bulgaristan İçişleri Bakanlığı, seçim güvenliğini sağlamak üzere 20 bin polis görevlendirdi. Seçimleri izlemeleri için yerli ve yabancı 3 bini aşkın gözlemci akredite edildi.

Oy verme işlemi saat 20.00’de tamamlanacak.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER