HaberlerDünyaBulgaristan'da Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan bazı önlemler gevşetiliyor

Bulgaristan'da Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan bazı önlemler gevşetiliyor

Bulgaristan'da, Covid-19)salgınının yayılmasına karşı alınan bazı tedbirlerin gevşetilmesine karar verildi.

Bulgaristan'da Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan bazı önlemler gevşetiliyor

Sağlık Bakanlığının yayımladığı kararnamede, 30 Ocak'ta sona ermesi planlanan "olağanüstü salgın durumu" 30 Nisan'a kadar uzatıldı.

Sağlık Bakanlığının yayımladığı kararnameye göre ülkede, 1 Şubat'tan itibaren sinemalar ve bazı toplu etkinlik yerleri yüzde 30 kapasiteyle hizmete başlayacak. AVM ve spor salonları da  yüzde 50 kapasiteyle faaliyetlerine başlayabilecek. Restoranlar ise 28 Şubat'ta yüzde 50 kapasiteyle hizmete açılacak. 28 Ocak'tan itibaren yurt dışından ülkeye gelecek kişilerden PCR test zorunluluğu getirilirdi.

Bulgaristan'da salgının başından bu yana 8 bin 916 kişi Covid-19 nedeni ile hayatını kaybetti. Toplam vaka sayısı ise 216 bin 416 olarak kayıtlara geçti. 

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER