HaberlerDünyaBulgaristan'da Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan bazı önlemler gevşetiliyor

Bulgaristan'da Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan bazı önlemler gevşetiliyor

Bulgaristan'da, Covid-19)salgınının yayılmasına karşı alınan bazı tedbirlerin gevşetilmesine karar verildi.

Bulgaristan'da Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan bazı önlemler gevşetiliyor

Sağlık Bakanlığının yayımladığı kararnamede, 30 Ocak'ta sona ermesi planlanan "olağanüstü salgın durumu" 30 Nisan'a kadar uzatıldı.

Sağlık Bakanlığının yayımladığı kararnameye göre ülkede, 1 Şubat'tan itibaren sinemalar ve bazı toplu etkinlik yerleri yüzde 30 kapasiteyle hizmete başlayacak. AVM ve spor salonları da  yüzde 50 kapasiteyle faaliyetlerine başlayabilecek. Restoranlar ise 28 Şubat'ta yüzde 50 kapasiteyle hizmete açılacak. 28 Ocak'tan itibaren yurt dışından ülkeye gelecek kişilerden PCR test zorunluluğu getirilirdi.

Bulgaristan'da salgının başından bu yana 8 bin 916 kişi Covid-19 nedeni ile hayatını kaybetti. Toplam vaka sayısı ise 216 bin 416 olarak kayıtlara geçti. 

İLGİLİ HABERLER

İran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıİran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldıYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldı
SIRADAKİ HABER