HaberlerDünyaBulgaristan Cumhurbaşkanı: Bu yıl art arda 3 hükümet değişecek

Bulgaristan Cumhurbaşkanı: Bu yıl art arda 3 hükümet değişecek

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, ülkede iki yıl içinde siyasi krizin derinleştiğini ifade etti.

Bulgaristan Cumhurbaşkanı: Bu yıl art arda 3 hükümet değişecek
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, ülkede iki yıl içinde siyasi krizin derinleştiğini ifade etti.

Mecliste milletvekillerine seslenen Plevneliev, "2014 yılının ikinci kısmında 3 hükümet değişecek. Aynı olay 2013 yılının ilk kısmında gerçekleşmişti. İkinci yıl art arda 3 hükümet yarım yıl içinde değişiyor. Bu ekonomi ve toplumu zorlayan ve artan bir istikrarsızlık göstergesidir." dedi.

Siyasi krizlerin demokratik toplumların vazgeçilmez unsuru olduğunu dile getiren Plevneliev, her bir sorumlu siyasetçi için, halkın ana problemleri olan gelir, işsizlik, emeklilik, sağlık konularının en önemli görev olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

6 Ağustos'ta 42.Meclis'in görevi sona erip, 5 Ekim'de erken genel seçimler düzenlenmesinin beklendiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı, devlet bütçesinin güncellenmesini bu meclisin yapacağı en önemli görevlerden biri olarak niteledi.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da Covid-19 nedeniyle ölü sayısı 70 bini geçtiFransa'da Covid-19 nedeniyle ölü sayısı 70 bini geçtiİtalya'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 475 ölümİtalya'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 475 ölümABD'de Covid-19 kaynaklı ölenlerin sayısı 400 bini geçtiABD'de Covid-19 kaynaklı ölenlerin sayısı 400 bini geçtiPakistan Başbakanı İmran Han'dan ABD'ye İran tepkisiPakistan Başbakanı İmran Han'dan ABD'ye İran tepkisiEndonezya'da deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 46'ya çıktıEndonezya'da deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 46'ya çıktı
SIRADAKİ HABER