HaberlerDünyaBulgaristan Başbakanı Borissov'dan Rusya'ya "Ülkemizde casusluk faaliyetlerine son verin"

Bulgaristan Başbakanı Borissov'dan Rusya'ya "Ülkemizde casusluk faaliyetlerine son verin"

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borissov Rusya'ya yönelik yaptığı açıklamada, ülkesinde casusluk faaliyetine son verilmesi çağrısında bulundu.

Bulgaristan Başbakanı Borissov'dan Rusya'ya "Ülkemizde casusluk faaliyetlerine son verin"

Bulgaristan savcılarının altı kişiyi Moskova adına casusluk yapmakla suçladıktan bir gün sonra Bulgaristan Başbakanı Boyko Borissov Rusya'ya yönelik açıklamasında, ülkesinde casusluk faaliyetine son verilmesi çağrısında bulundu.

Bulgar savcılık makamları, aralarında eski ve muvazzaf askeri istihbarat görevlilerinin de yer aldığı iddia edilen casusluk çetesi üyelerinin Bulgaristan, NATO ve AB hakkındaki gizli bilgileri Sofya'daki Rus büyükelçiliğindeki bir yetkiliye aktardıklarını iddia ettiler.

Bulgaristan, son 18 ayda, aralarında askeri ataşenin de bulunduğu altı Rus diplomatını casusluk şüphesi üzerine sınır dışı etti.

ABD, İngiltere ve Kuzey Makedonya, topraklarındaki “kötü niyetli faaliyetlere” karşı Bulgaristan'ın yanında olduklarını açıkladı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab yaptığı açıklamada, Rusya'nın, Bulgaristan'daki "düşmanca eylemleri" ile mücadele etme çabasında Bulgaristan'ı desteklediklerini belirtti.

Rusya ise söz konusu suçlamaları reddediyor ve suçlamaların iki ülke arasındaki diyaloğu tahrip etmek adına yöneltildiğini belirtiyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER