HaberlerDünyaBrezilya Devlet Başkanı Bolsonaro: "Virüs ile yaşamayı öğrenmemiz gerekir"

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro: "Virüs ile yaşamayı öğrenmemiz gerekir"

Covid-19 kaynaklı 9 milyondan fazla vaka ve 221 bini aşkın ölümün yaşandığı Brezilya'da Devlet Başkanı Bolsonaro, Covid-19 salgını ile ilgili olarak ilginç bir çıkış daha yaptı.

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro: "Virüs ile yaşamayı öğrenmemiz gerekir"

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, Coronavirus'ün yok olmayacağını söyleyerek, alınan önlemlere tepki gösterdi. Bolsonaro, liderleri sosyal mesafe önlemlerinden vazgeçmeye ve bunun yerine virüsle "yaşamayı" öğrenmeye çağırıdı. Bolsonaro, salgına karşı alınan tedbirlere işaret ederek, "Sosyal mesafe önlemleri bizi hiçbir yere götürmez." dedi.

Bolsonaro, daha önce Coronavirus'e yakalanmış, aşı olmayacağını söylemişti.

Ülke, dünya genelinde vaka sayısı bakımından ABD ve Hindistan'ın ardından üçüncü sırada yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER

Meksika'da salgına bağlı bir günde bin 273 ölümMeksika'da salgına bağlı bir günde bin 273 ölümABD'de zihinsel engelli siyahi genci öldüren polisler suçsuz bulunduABD'de zihinsel engelli siyahi genci öldüren polisler suçsuz bulunduAlmanya ve Belçika'da 23 ton kokain ele geçirildiAlmanya ve Belçika'da 23 ton kokain ele geçirildiABD destekli muhalif Guaido kamu görevlerinden men edildiABD destekli muhalif Guaido kamu görevlerinden men edildiHindistan'da salgına bağlı günlük ölüm ve vakalar artış gösterdiHindistan'da salgına bağlı günlük ölüm ve vakalar artış gösterdi
SIRADAKİ HABER