HaberlerDünyaBrezilya’da şiddetli yağışlar sel felaketine neden oldu

Brezilya’da şiddetli yağışlar sel felaketine neden oldu

Brezilya’nın güneyini etkileyen şiddetli yağışlar nedeniyle Santa Catarina eyaletinde en az 10 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi kayboldu.

Brezilya’da şiddetli yağışlar sel felaketine neden oldu

Eyalete bağlı Presidente Getlio şehrinde, ilk belirlemelere göre en az 10 cesede ulaşıldığı kaydedilirken, 20 kişinin de kayıp olduğu belirtildi.

Şiddetli yağmurlar pek çok bölgede yolların çökmesine, araçların sular tarafından sürüklenmesine neden olarak ciddi maddi hasara yol açtı.

Çevre yollarda meydana gelen heyelanlar nedeniyle şehirde yollar kapandı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER