HaberlerDünyaBrezilya’da şiddetli yağışlar sel felaketine neden oldu

Brezilya’da şiddetli yağışlar sel felaketine neden oldu

Brezilya’nın güneyini etkileyen şiddetli yağışlar nedeniyle Santa Catarina eyaletinde en az 10 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi kayboldu.

Brezilya’da şiddetli yağışlar sel felaketine neden oldu

Eyalete bağlı Presidente Getlio şehrinde, ilk belirlemelere göre en az 10 cesede ulaşıldığı kaydedilirken, 20 kişinin de kayıp olduğu belirtildi.

Şiddetli yağmurlar pek çok bölgede yolların çökmesine, araçların sular tarafından sürüklenmesine neden olarak ciddi maddi hasara yol açtı.

Çevre yollarda meydana gelen heyelanlar nedeniyle şehirde yollar kapandı.

İLGİLİ HABERLER

İzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıİzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkePolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülke
SIRADAKİ HABER