HaberlerDünyaBrezilya'da Covid-19 kaynaklı can kaybı artıyor

Brezilya'da Covid-19 kaynaklı can kaybı artıyor

ABD’den sonra Covid-19 salgınında en çok can kaybının yaşandığı Brezilya’da, can kayıpları hızlı bir yükselişte. Bir günde virüsten bin 972 kişi öldü, günlük ölüm rekoru kırıldı.

Brezilya'da Covid-19 kaynaklı can kaybı artıyor

Ülke genelinde virüsten ölenlerin toplam sayısı 269 bine yaklaştı. Ülkede ortaya çıkan P.1 varyantı salgın tablosunu daha da kötüleştirmiş durumda. İlk kez Amazon bölgesindeki Manaus kentinde ortaya çıkan ve iki kat bulaşıcı olan P.1 varyantı nedeniyle vakalar hızlı bir artış gösterdi.

Dünyada ABD ve Hindistan'dan sonra en fazla vakaya sahip olan ülkede sağlık sistemi çökme noktasında. Geçen haftaya göre vakalarda yüzde 38'lik bir artış kaydedildi. Günlük vaka sayısı 70 bini aştı.

27 eyaletin 25'inin başkentinde, yoğun bakım ünitelerindeki doluluk oranı yüzde 80'e ulaştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER