HaberlerDünyaBorrell: İran'ın nükleer anlaşmasını devam ettirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz

Borrell: İran'ın nükleer anlaşmasını devam ettirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, İran ile yapılan nükleer anlaşma olarak bilinen Ortak Kapsamlı Eylem Planı'nın (JCPOA) Ortak Komisyonu bugün video konferans yöntemiyle yapıldığını açıkladı.

Borrell: İran'ın nükleer anlaşmasını devam ettirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz

Borrell'e vekaleten AB Dış İlişkiler Servisi Genel Sekreteri Helga Maria Schmid başkanlık ettiği toplantıya Çin, Fransa, Almanya, Rusya, İngiltere ve İran'dan siyasi direktör ve bakan yardımcısı seviyesinde katılım oldu.

Toplantıda, İran nükleer anlaşmasını devam ettirmeye yönelik çalışmalar ve anlaşmanın tüm taraflarca tam ve etkin uygulanmasının sağlanması konularının ele alındı.

İLGİLİ HABERLER

Covid-19 vaka sayısı 115 milyonu geçtiCovid-19 vaka sayısı 115 milyonu geçtiNijerya'da silahlı kişiler tarafından kaçırılan kız öğrenciler serbest bırakıldıNijerya'da silahlı kişiler tarafından kaçırılan kız öğrenciler serbest bırakıldıPaşinyan'dan erken seçime "şartlı onay"Paşinyan'dan erken seçime "şartlı onay"HAMAS "Seçim mahkemesi" kurulmasını olumlu bir adım olarak değerlendirdiHAMAS "Seçim mahkemesi" kurulmasını olumlu bir adım olarak değerlendirdi"Dijital Yeşil Geçiş Kartı" nedir, nasıl uygulanacak?"Dijital Yeşil Geçiş Kartı" nedir, nasıl uygulanacak?
SIRADAKİ HABER