HaberlerDünyaBM: Kuzey Kore ve İran uzun menzilli füzelerini geliştiriyor

BM: Kuzey Kore ve İran uzun menzilli füzelerini geliştiriyor

BM Güvenlik Konseyine sunulan bir rapora göre, Kuzey Kore ile İran'ın uzun menzilli füzelerin geliştirilmesine ilişkin iş birliği yaptığı belirtildi.

BM: Kuzey Kore ve İran uzun menzilli füzelerini geliştiriyor

Raporda, iki ülkenin iş birliklerini bir yıl önce gizli bir şekilde yeniden hayata geçirdiği, bu sayede füze teknolojisi ile ilgili "önemli malzemelerin" değiş tokuşunu gerçekleştirdikleri aktarıldı.

Kuzey Kore'nin "program için yurt dışından malzeme ve teknoloji" transfer etmeye çalıştığına yer verilen raporda, İran hükümetinin söz konusu iş birliği iddialarını reddettiği ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Irak'ın başkenti Bağdat’ta bombalı saldırıIrak'ın başkenti Bağdat’ta bombalı saldırıİngiltere'de günlük Covid-19 vaka sayısı azalıyorİngiltere'de günlük Covid-19 vaka sayısı azalıyorSiyonistler Mescid-i Aksa’ya yine baskın düzenlediSiyonistler Mescid-i Aksa’ya yine baskın düzenledi“Irkçı” hakem Sebastian Coltescu'a verilen ceza belli oldu“Irkçı” hakem Sebastian Coltescu'a verilen ceza belli olduABD'de kimyasal madde taşıyan tren raydan çıktıABD'de kimyasal madde taşıyan tren raydan çıktı
SIRADAKİ HABER