HaberlerDünyaBM: Kuzey Kore ve İran uzun menzilli füzelerini geliştiriyor

BM: Kuzey Kore ve İran uzun menzilli füzelerini geliştiriyor

BM Güvenlik Konseyine sunulan bir rapora göre, Kuzey Kore ile İran'ın uzun menzilli füzelerin geliştirilmesine ilişkin iş birliği yaptığı belirtildi.

BM: Kuzey Kore ve İran uzun menzilli füzelerini geliştiriyor

Raporda, iki ülkenin iş birliklerini bir yıl önce gizli bir şekilde yeniden hayata geçirdiği, bu sayede füze teknolojisi ile ilgili "önemli malzemelerin" değiş tokuşunu gerçekleştirdikleri aktarıldı.

Kuzey Kore'nin "program için yurt dışından malzeme ve teknoloji" transfer etmeye çalıştığına yer verilen raporda, İran hükümetinin söz konusu iş birliği iddialarını reddettiği ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER