HaberlerDünyaBM'den virüsün mutasyona uğrayarak aşının işe yaramayabileceği uyarısı

BM'den virüsün mutasyona uğrayarak aşının işe yaramayabileceği uyarısı

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Covid-19 aşısının gelişmekte olan ülkelere erişiminin gecikmesi durumunda virüsün mutasyona uğrayarak daha ölümcül olabileceği ve mevcut aşının işe yaramayabileceği uyarısında bulundu.

BM'den virüsün mutasyona uğrayarak aşının işe yaramayabileceği uyarısı

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Toplantısına video konferansla katılan Guterres, "Gelişmiş ülkeler kendi vatandaşlarını aşılayıp gelişmekte olan ülkeleri ihmal ederek güvende olacaklarını düşünüyorsa yanılıyor." ifadesini kullandı.

Aşı tedarikinin adil olmadığını vurgulayan Guterres, "Virüsü daha öldürücü hale getirebilecek gerçek bir mutasyon tehlikesi var." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Avrupa'yı ABD Türkiye ve İngiltere koruyor"NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Avrupa'yı ABD Türkiye ve İngiltere koruyor"Covid-19 vaka sayısı 116 milyonu ölü sayısı 2 milyon 590 bini geçtiCovid-19 vaka sayısı 116 milyonu ölü sayısı 2 milyon 590 bini geçtiİran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıİran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralı
SIRADAKİ HABER