HaberlerDünyaBiden ve Kazımi ABD üslerine yapılan saldırıları görüştü

Biden ve Kazımi ABD üslerine yapılan saldırıları görüştü

ABD Başkanı Joe Biden ve Irak Başbakanı Mustafa Kazımi arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, Erbil ve Bağdat'taki roketli saldırılar ele alındı.

Biden ve Kazımi ABD üslerine yapılan saldırıları görüştü

ABD Başkanı Joe Biden ile Irak Başbakanı Mustafa Kazımi arasındaki görüşmede, Irak'ta son günlerde yaşanan roketli saldırıların ele alındığı bildirildi.

Beyaz Saray, Biden ile Kazımi arasındaki telefon görüşmesine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Görüşmede, ABD'nin Irak'ın egemenlik ve bağımsızlığına olan desteği teyit edildi. İkili görüşmede, son günlerde Irak ve Koalisyon personelini hedef alan roket saldırıları ele alındı. Saldırıların faillerinin tamamıyla sorumlu tutulması gerektiği konusunda mutabık kalındı." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Biden ile Kazımi'nin, ABD-Irak ilişkilerinin geliştirilmesi konusuna önemli bir yer verdiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER