HaberlerDünyaBeytlahim'de Filistinlilere ait 658 dönüm araziye el konuldu

Beytlahim'de Filistinlilere ait 658 dönüm araziye el konuldu

Siyonist işgal rejimi, Beytlahim’in kuzeyindeki el-Ubeydiyye beldesine ait arazilerden 658 dönüme el konulması için askeri talimat yayımladı.

Beytlahim'de Filistinlilere ait 658 dönüm araziye el konuldu

Konu ile ilgili yayımlanan bildiride, işgal rejiminin, Ubeydiyye beldesi arazilerinden 658 dönüme Ürdün Vadisi ve Ölü Deniz bölgesinde yaşayan siyonist yerleşimcilere hizmet verecek bir su kompleksi inşası için el koyacağı belirtildi.

Bildiride, işgal rejiminin, 6 Nisan 2019’da Batı Şeria’daki su kaynaklarının kullanımıyla ilgili askeri talimat yayımladığı ve Vadi en-Nar atık su hattının rotasının değiştirildiği bildirildi.

Bildiride ayrıca işgal rejiminin, Filistinlilere ait doğal kaynaklara el koymak istediği ve atık suları arıtarak ziraat alanlarını sulamada kullanmayı hedeflediği kaydedildi.

İşgal rejimi, mevcut Yahudi yerleşkelerini genişletmek ve yerleşimciler için yeni yerleşkeler inşa etmek amacıyla Filistinlilere ait arazileri işgal ediyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER