HaberlerDünyaBeyaz Saray'a Gönderilen Mektubun İçindeki Zehir Ne?

Beyaz Saray'a Gönderilen Mektubun İçindeki Zehir Ne?

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg'e gönderilen zehirli mektubun bir benzerinin Beyaz Saray'a da gönderildiği açıklandı.

Beyaz Saray'a Gönderilen Mektubun İçindeki Zehir Ne?

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg'e gönderilen zehirli mektubun bir benzerinin Beyaz Saray'a da gönderildiği açıklandı.

Bloomberg'e gönderilen mektubun, belediye başkanının bireysel silahlanmanın kontrol altına alınması ile ilgili kampanyalarına değindiği belirtildi.

ABD'nin New York kenti Belediye Başkanı Michael Bloomberg de dün benzer bir saldırıya hedef olmuştu. New York polisi, Belediye Başkanı Michael Bloomberg'e gönderilen şüpheli bir mektup üzerinde yapılan ilk incelemelerin, mektupta zehirli risin maddesi bulunduğunu gösterdiğini açıklamıştı.

Polis, risin tespit edilen bir diğer mektubun da Bloomberg'in kurduğu, merkezi Washington'da bulunan "Yasadışı Silahlara Karşı Belediye Başkanları" grubuna gönderildiğini belirtmişti. Kim tarafından yazıldığı araştırılan mektuplar üzerinde kapsamlı araştırma yapılacağı ifade edilmişti.

ABD'de geçtiğimiz Başkan Barack Obama'ya, Cumhuriyetçi Parti Mississippi Senatörü Roger Wicker'a ve Mississippi'de bir hakime gönderilen mektupların da zehirli risin maddesi içerdiği, yapılan ayrıntılı laboratuvar testlerinden sonra kesinleşmişti. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da son 24 saatte 23 bin 608 yeni vaka kaydedildi 373 kişi hayatını kaybettiFransa'da son 24 saatte 23 bin 608 yeni vaka kaydedildi 373 kişi hayatını kaybettiGina Haspel CIA Direktörlüğü görevinden istifa ettiGina Haspel CIA Direktörlüğü görevinden istifa ettiİtalya 10 bin Covid-19 vakası ve 603 ölüm bildirdiİtalya 10 bin Covid-19 vakası ve 603 ölüm bildirdiİngiltere'de salgının başından bu yana en yüksek günlük ölüm vakasıİngiltere'de salgının başından bu yana en yüksek günlük ölüm vakasıAlmanya'da Covid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar uzatıldıAlmanya'da Covid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar uzatıldı
SIRADAKİ HABER