HaberlerDünyaBeyaz Saray "Biden, rüzgârın hareket ettirdiği halılara takılarak düştü"

Beyaz Saray "Biden, rüzgârın hareket ettirdiği halılara takılarak düştü"

ABD Başkanı Joe Biden'ın uçağa binerken düşmesinin yankıları devam ediyor. Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, Biden'ın düşmesini "rüzgârlı hava"ya bağladı.

Beyaz Saray "Biden, rüzgârın hareket ettirdiği halılara takılarak düştü"

ABD tarihinin en yaşlı başkanı olan 78 yaşındaki Joe Biden, Georgia'ya gitmek için uçağa binerken merdivenlerde 3 kere art arda düştü.

Biden'ın önceki gün uçağa binerken merdivenlerde üç kez tökezleyerek en sonuncusunda yere kapaklanmasının ardından, Beyaz Saray tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapıldı.

Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Başkan Biden'ın sağlık durumu oldukça iyi. Dışarısı çok rüzgarlıydı, rüzgârlı havanın azizliğine uğradı. Ben bile neredeyse rüzgâr nedeniyle merdivenlerde düşüyordum" ifadelerine yer verdi.

Açıklamada, rüzgâr ile merdivenlerdeki halıların hareket ettiği ve Biden'ın da takıldığı belirtildi.

Biden, geçtiğimiz yıllarda da benzer şekilde düşmüş ve ayağını kırmıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER